X Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

W dniach 14–16 czerwca 2018 roku w Warszawie odbędzie się X Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. W imieniu Zarządu PTChN oraz Komitetu Naukowego chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tym spotkaniu – ważnym nie tylko dla środowiska chirurgów naczyniowych, ale także dla lekarzy innych specjalności zajmujących się chorobami naczyń.

Postęp, jaki obserwujemy w ostatnich latach w odniesieniu do metod małoinwazyjnego leczenia chorób tętnic i żył, jest niepodważalny, czego dowiodło nasze spotkanie w czerwcu ubiegłego roku, które odbyło się w hotelu Hilton w Warszawie. Zgromadziło ono wielu wybitnych przedstawicieli tej dziedziny medycyny z całego świata. Okazało się, że osiągnięcia polskich specjalistów na tym polu nie odbiegają od doświadczeń naszych kolegów z zagranicy. Dzięki aktywności i zaangażowaniu wielu z nas zostały wówczas nawiązane kontakty z ośrodkami i towarzystwami naukowymi z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Chciałbym, aby tegoroczna konferencja była kontynuacją tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć. Będę wdzięczny za wszystkie propozycje i przemyślenia dotyczące tematów, które chcielibyście Państwo poruszyć. Tylko poprzez Państwa osobiste zaangażowanie oraz aktywny udział w tym spotkaniu Warszawa po raz kolejny może okazać się miejscem, gdzie krzyżują się myśli, a także ścierają poglądy młodych i tych bardziej doświadczonych lekarzy, których – jak mówi nowe hasło społecznej kampanii PTChN – „Życie tętni otwartymi naczyniami”.

Do zobaczenia w czerwcu!

P. Szopiński

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotr Szopiński
Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej

 

BANNER_FACEBOOK_PL_v2

Więcej informacji: http://ptchn2018.pl/